Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła /03.09.2017/

Za tydzień w naszej Ojczyźnie rozpocznie się VII Tydzień Wychowania. Będzie przebiegał pod hasłem: „Błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia”. Z tej okazji czytamy dzisiaj w kościele list pasterski biskupów polskich.

Dzisiaj uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Czwartek – wspomnienie św. Melchiora Grodzickiego, prezbitera i męczennika. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina święta” po wieczornej Mszy św. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziarna i nasion do siewu. Po wieczornej Mszy św. spotkanie „Kręgu Biblijnego”.
Sobota – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/18. Msza Św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie (klasy IV – VI) i Gimnazjum o godz. 8.00 a dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nielepicach i dzieci z Rudawy (klasa 0 – 3) o godz. 9.3o. Do modlitwy o uproszenie błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, jak i rodziców.
W Nielepicach rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 11.00. Wyjazd dzieci do kościoła o godz. 9.10.

W tym tygodniu zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach grupy modlitewne:

czwartek – ministrantów i kandydatów na ministranta po wieczornej Mszy Św.

piątek – grupa młodzieżowa  po wieczornej Mszy Św.

sobota – spotkanie Oazy Dzieci Bożych, scholi dziecięcej o godz.10.30; Żywy Różaniec dzieci i młodzieży (Podwórkowe Koło Różańcowe) o godz. 17.00

Szczególnie zapraszamy nowe dzieci do udziału w spotkaniach oazy i scholi w naszej parafii.

Piątek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Dziś ostatni dzień zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci w ramach akcji „Kolorowe kredki” przeprowadzanej przez wolontariuszy „Grudniowej Niespodzianki”.

Za tydzień w niedzielę  XXV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd pielgrzymów z Rudawy o godz. 7.00. Zapisy na pielgrzymkę w przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Mija rok od beatyfikacji ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu. Z tej okazji 10 września br. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do modlitwy dziękczynnej za dar Błogosławionego Rodaka.

Informujemy, że od 9 września br. (tj. sobota) będzie dostępna nowa księga mszalna na rok 2018. Zapisy intencji mszalnych od soboty w kancelarii parafialnej.

Z okazji imienin siostry Reginy Przełożonej Sióstr Służebniczek w Rudawie, składamy jej najserdeczniejsze życzenia, życząc błogosławieństwa Bożego w życiu zakonnym i pracy z dziećmi. Niech Maryja Niepokalana otacza  siostrę swoją matczyną miłością.

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Polaczka od pp. Tobołów do pp. Rednowskich.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o niedzielnej Mszy Świętej. Dlaczego niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą!? Dlaczego trzeba i warto być zawsze w  niedzielę na Mszy Świętej? Niedziela – artykuł „Błogosławiony domokrążca” o naszym bł. Władysławie Bukowińskim. Jest także  Źródło a dla dzieci w Małym Gościu bezpłatny dodatek audiobook  „Quo vadis”.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Adam Korbiel z Rudawy. Polecajmy jego  duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.