Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła /25.06.2017/

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego odpoczynku życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz ciekawych przygód na wakacyjnych szlakach. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Środa – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w kościele o 6.3o, 8.oo, i 18.oo. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.
Piątek – wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego. W tym dniu zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i modlitwa o pokoj na świecie. Na modlitwę różańcową zaprasza róża męska w parafii.  Odwiedziny chorych od godz. 9.- tej.

Czwartek – Róża NMP Nieustającej Pomocy
Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Szczególne życzenia kierujemy dla pana Piotra, organisty, z okazji przypadających imienin. Życzymy wszystkim parafianom, którzy niebawem wyruszą na wakacje, bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria czynna po Mszy św. rano. Natomiast sprawy związane z ślubem kościelnym prosimy załatwiać w piątek /od 16.00 do 18.00 / lub w sobotę /od 8.00 do 9.00/.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Osiedlowej od p. Leszka Kuternogi.

Ogłoszenie odnośnie cmentarza: Zwracamy się z prośbą o posprzątanie grobów na cmentarzu. Zadbajmy o porządek na tym świętym miejscu, gdzie chowamy naszych bliskich zmarłych. Porządek na cmentarzu jest nie tylko wizytówką naszej parafii, ale także świadectwem naszej wiary. Nie rzucajmy zużytych zniczy między groby, ale zanieśmy do śmietnika, bo żeby kosić trawę trzeba wszystko zbierać. Nie podrzucajmy śmieci na sąsiednie groby ani poza mury cmentarza.
Ze względu na pojawiające się problemy, przypominamy, że stawianie ławek na cmentarzu musi być uzgodnione z administratorem cmentarza i nie może utrudniać poruszania się między grobami. Dotyczy to także sadzenia drzewek ozdobnych. Bóg zapłać za przedłużanie opłat cmentarnych.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Trwają prace remontowe przy kościele. Zostaną zakończone do końca czerwca. Dziękujemy ofiarodawcom za składane ofiary na ten cel.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”. Ponadto w „Gościu” o objawieniach w Gietrzwałdzie. Niedziela – przeczytamy o cudzie fatimskim w Austrii. Źródło – Grób św. Piotra. Arka, Ola i Jaś

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Antoni Schmidt z Krakowa. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.